Naša događanja : IGRE ZA UPOZNAVANJE BOJA

Mješovitu skupinu podružnice Neven polaze djeca u dobi od odvije i pol do četiri godine. Aktivnosti koje se provode u skupini prilagođavaju se razvojnima i individualnim mogućnostima djece, a trenutno su aktualne igre za upoznavanje boja - crvene, žute, plave i zelene. Igre koje se nude djeci usmjerene su na uočavanje i prepoznavanje različitih boja. Djecu se potiče na igre naticanja, nizanja, otiskivanja bojama, sparivanja, pridruživanja, sortiranja po zadanome kriteriju te na igre građenja kockama iste boje… Uz sve ove igre kod djece se uvelike potiče i fina motorika šake, tkz. gipkost i preciznost u baratanju sitnim predmetima. Dječju igru obogatili su i roditelji koji su za ove aktivnosti prikupili i donijeli mnoštvom raznovrsnih sredstava i materijala.

Odgojiteljice: Dunja Vidiček i Maja Pentek