Naša događanja : NOVA EDUKATIVNA IGRAČKA U JASLICAMA

Druge jaslice u Bubamari polazi 15-ero djece u drugoj godini života.

Odvajanje od roditelja  bilo je teško, a plakanje bila je naša svakodnevica.

Kroz suze djeca su promatrala svijet oko sebe, pronalazili zanimljive igračke i uključivala se u razne igre. Vježbali su na poligonima, pokušavali savladati penjanje i spuštanje na sobnom poligonu, slagali razne kocke, kuhali u kutiću kuhinje i hranili lutke. Na terasi usavršavali su hodanje uz igračke na vuču i guranje. Uz glazbu s CD-a kretali se u ritmu. Djeca rado slušaju odgojiteljice dok im pjevaju pjesmice i izgovaraju brojalice. Prepoznaju likove listajući slikovnice i zainteresirani su za priče.

U skupinu je stigla nova igračka, velika zidna premetaljka. Velik interes pokazala su djeca za njezino istraživanje. Svakodnevno istražuju mogućnosti igre na njezinim taktilnim pločama. Rastavljaju, sastavljaju, umeću, premeću, dodiruju razne površine, promatraju svoj lik u ogledalu. Najveća gužva nastaje na dijelu gdje djeca drvenim štapićem proizvode zvukove.

Nova igračka u skupini nastavit će okupljati djecu i buditi interes za nova istraživanja.

Mira Jakopović i Josipa Vlajsović ,odgojiteljice II. jaslične skupine Bubamare