Naša događanja : VEČER MATEMATIKE

VEČER MATEMATIKE

Podružnice Dječjeg vrtića Kutina u Međuriću i Banovoj Jaruzi obilježile su 7.12.2017.godine  «Večer matematike» u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava djece prema matematici te je nalik sajmu.

Djeca su u pratnji svojih roditelja obilazila  „matematičke stanice“ i odabirala aktivnosti u kojima žele sudjelovati. Pomoć roditelja u pojašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na dječja postignuća. Večer matematike potiče takvu interakciju te pomaže jednima i drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove. Zajedničkim druženjem djeca su otkrila zabavnu stranu matematike te stvorila ideje o tome što sve matematika jest i čime se bavi.

Odgojiteljice: Jarmila Ranogajec i Jasmina Rašo