Naša događanja : PRIJATELJSTVO

Prijateljstvo

U sklopu  projekta skupine „Ja sam poseban“ proveli smo niz aktivnosti. Jedna od aktivnosti koja je privukla veliku pozornost djece je socijalna igra „Mreža prijateljstva“ .

Aktivnost je započela u vrijeme  pripreme za dolazak Svetog Nikole. Djeca su tada počela pričati što će sve dobiti, a mi smo ih htjeli potaknuti na darivanje svojih prijatelja na nematerijalni način.

Djeca su u ovu igru vrlo dobro prihvatili.  U igri su međusobno imenovala svoje prijatelje, pokazivali međusobno poštovanje. Kod djece smo  utjecali na razvijanje  aktivnog slušanja, strpljenja i što je najvažnije na razvoj empatije prema prijatelju.

Vesna Starčević i Dalibor Weiser, odgojitelji srednje "B" skupine objekta Maslačak