Naša događanja : IGRE PRIRODNIM I OTPADNIM MATERIJALOM

IGRE PRIRODNIM I OTPADNIM MATERIJALOM

Soba dnevnog boravka i terasa naše skupine imaju pogled na igralište. Kako su djeca, boraveći na terasi ili gledajući kroz prozor, često ispitivala kada ćemo opet ići na pješčanik, donijele smo pijesak u sobu. U likovnom kutiću smo im ponudile, uz mokar i suhi pijesak, piljevinu i grančice te razne plastične boce, čaše, posude, poklopce, školjke. Djeca su pokazala veliki interes i zaključivala: što je mokro – suho, puno – prazno, teško – lako, što odleti kada puhnemo i slično. Pravila su ceste, tunele, kolače, torte i uživala u igri.

Jasna Borovnjak i Lela Katić, odgojiteljice mlađe skupine Nevena