Naša događanja : EKODAN U LONJSKOM POLJU

Ekodan u Lonjskom polju

Djeca starije „B“skupine Nevena i starije „A“ i „B“ skupine Maslačka obilježila su ekodan izletom u park prirode Lonjsko polje.

Posjetili su Čigoč, Europsko selo roda, u kojem su uz prilagođeni edukativni program za djecu imali priliku čuti o biljnim i životinjskim vrstama u ovom močvarnom području. U neposrednoj blizini mogli su vidjeti više od trideset gnijezda s rodama i njihovom mladunčadi te čuti zanimljive priče i podatke o rodama. Razgledali smo i etnografsku zbirku obitelji Sučić, jednu od najvećih etnografskih zbirki u Europi.

U Mužilovčici su obišli retencijsko područje Lonjsokg polja. Najveći dio tog prostora iskorištava se u sustavu zaštite od poplava. Saznali su da su poplavne šume stanište najvećeg broja ptica gnjezdarica, ali da tamo živi i mnogobrojna stoka  u slobodnom uzgoju poput krava, posavskih konja i turopoljskih svinja.

Izlet smo završili u ugostiteljskom objektu „Tradicija-Čigoč“ gdje smo jeli tradicionalna jela našega kraja.

Biljana Džorlev i Renata Brozović,odgojiteljice starije“B“ skupine Nevena