Naša događanja : Večer matematike

Podružnice Dječjeg vrtića Kutina u Međuriću i Banovoj Jaruzi obilježile su  već tradicionalno, 6.12.2018godine  «Večer matematike» u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava djece prema matematici te je nalik sajmu.

Djeca su u pratnji svojih roditelja obilazila  „matematičke stanice“ i odabirala aktivnosti u kojima žele sudjelovati. Pomoć roditelja u pojašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na dječja postignuća. Večer matematike potiče takvu interakciju te pomaže jednima i drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove. Zajedničkim druženjem djeca su otkrila zabavnu stranu matematike te stvorila ideje o tome što sve matematika jest i čime se bavi.

Jarmila Ranogajec i Jasmina Rašo, odgojiteljice Leptirića i Pčelice