Naša događanja : PROMETNE AKTIVNOSTI

PROMETNE AKTIVNOSTI U STARIJOJ „B“ SKUPINI VRTIĆA NEVEN

Djeca starije „B“ skupine vrtića Neven uz razne aktivnosti koje samostalno provode tijekom dana veliki interes pokazuju i za aktivnosti vezane uz temu „Promet“. Uz razne igrokaze i priče o prometu (npr. „Semafor koji nije htio svijetliti“ i „Semafor Filip“), aktivnosti (izrada prometne makete i raznih znakova viđenih u našem gradu) i didaktičke igre, djeca najviše vole učiti svojim vlastitim otkrivanjem i zaključivanjem na temelju viđenog. Tako svakodnevnim boravkom na zraku organiziramo šetnje raznim područjima grada te tako potičemo njihov interes za uočavanjem bitnih situacija u prometu te razvijanju sigurnosti i samostalnosti tijekom kretanja prometom u našem gradu što je bitan zadatak za razvoj dječjeg samopouzdanja kod polaska u školu. S vremenom su osim raznih prometnih znakova i situacija u prometu, djeca uočila i jednu vrlo bitnu značajku, a to je da automobili ispuštaju štetne plinove koji su pogubni za okoliš čime smo naš projekt povezali i sa ekološkim utjecajem kojim se trenutno bavimo s obzirom na veliki interes i uključenost djece.

Katarina Kučiš Buhin i Danijela Kufrin, odgojiteljice starije B skupine Nevena