Naša događanja : Kako raste biljka?

Nakon čitanja slikovnice „Max sadi grah“ (J. Wittkamp) djeca su pokazala interes za biljke i njihov rast. Kroz razne aktivnosti razgledavanja i proučavanja slikovnica i enciklopedija upoznali smo i imenovali dijelove biljaka. Djeci je najzanimljivija bila istraživačka aktivnost sadnje graha. Grah smo posadili u zemlju i u plastičnu vrećicu (zrno graha i vata natopljena vodom). Svakodnevno djeca su pratila rast graha te međusobno uspoređivala što se s kojim grahom događa. Sve promjene slikovno su bilježili na plakatima. Kroz ove aktivnosti zajedno smo razvijali sposobnost uočavanja veza i odnosa među prirodnim pojavama (događanja i promjena u biljnom svijetu) te stjecali iskustva i spoznaje o prirodnoj sredini.

Lidija Sporiš i Ivana Hostić, odgojiteljice srednje „A“ skupine, objekt „Maslačak“