Vijesti

Zajedničke igre djece u petoj godini

3.5.2021.

U vrtiću su dani ispunjeni igrom kroz koju djeca uče vještine koje su im potrebne za razvoj socijalnih vještina. Djecu u 5. godini života više raduju igre s djecom nego s odraslima, zanimaju ih igre s većim brojem sudionika, te razne natjecateljske igre. Odgojiteljice „Srednje c“ skupine su prateći potrebe djece za zajedničkom igrom predlagale i demonstrirale razne nove igre. Neke od djeci najzanimljivijih su bile:

„Igra kolo“

„U Kutini je kućica“

„Dobar dan teta“

„Dan-noć“

„Pretvori se“

„Ogledalo“

„Potraga za pisanicama“

„Tko će prije?“

„Tko se skrio?“

„Crna kraljica“

„Ledena kraljica“

„Glazbeni kipovi“

Djeca sada već svakodnevno i samoinicijativno započinju s navedenim igrama. Uz pomoć brojalice uspješno biraju tko će započeti igru, a najveći uspjeh vidljiv je u zajedničkoj proslavi pobjednika.


 

 

 

 

 

 

 

Andrea Kepe i Slađana Doležal, odgojiteljice srednje C skupine Maslačka

 

Povratak