Vijesti

Naše kutinske razglednice

21.7.2021.

Za kraj pedagoške godine djeca i odgojiteljice mješovite skupine objekta Maslačak provela su nezaboravan dan šećući svojim gradom. Veselo istraživanje i razgledavanje započeli smo prelaskom preko renoviranog mosta, posjetili smo spomen ploču 56.samostalne bojne i trčali šetnicom uz gradsku rječicu Kutinicu. Put nas je nanio do novouređenog skate parka, a krenuli smo i dalje, kroz Kovačićevu ulicu do naše najstarije, Crkvene ulice. Tamo smo razgledali najstariju školu u gradu, OŠ Mate Lovraka, vidjeli crkvu te sačuvane tradicijske moslavačke trijemove i došli do Gradske knjižnice i čitaonice. Na kraju smo se počastili zasluženim sladoledom u slastičarnici.

Ovom aktivnošću potaknuta je prirodna znatiželja djeteta, osjećaj pripadnosti ne samo odgojnoj skupini već i široj zajednici.

Djeca su imala priliku otkrivati, istraživati, pitati i zaključivati na temelju aktivnog iskustva o važnosti utjecaja ljudi na prirodu.

Koliko je bio jak doživljaj našeg zajedničkog izleta pokazuju i ovi likovni izričaji djece, slike nastale tehnikom šećernog akvarela i crteži olovkom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasminka Šteović, odgojiteljica 6-satnog programa Maslačka

 

 

Povratak