Vijesti

IGRA U KUTIĆU LIJEČNIKA

29.1.2017.

 

 

 

Prošli tjedan u našoj skupini dosta djece se razboljelo. To nas je potaknulo na razgovor o odlasku liječniku, strahovima koje tada osjećaju, načinu na koji se razbole te kako mogu sačuvati svoje zdravlje? Iz dječjeg interesa izniknuo je čitav niz igara i aktivnosti na ovu temu, ali najveći interes potaknuo je novi kutić u našoj sobi, kutić liječnika. U suradnji s roditeljima proteklih godina prikupljeno je mnoštvo potrebnih materijala: kapa, zaštitnih maski, injekcija, gaza, zavoja, kutija lijekova, stetoskopa, RTG snimki kojima smo pronašli mjesto te ih zajednički pripremili za imitativnu igru. Djeca su liječila jedni druge, lutke, plišane životinje i pri tom razvijala osjećaj brige za druge što je temelj empatije. Ova vrsta igre zahtijeva dogovor o pravilima i ulogama, zajedničku suradnju i planiranje tijeka igre kao sastavnicama socijalne kompetencije u području odnosa s vršnjacima. Osim razvijanja samostalnosti u održavanju higijene, djeca su upoznala i ostale načine na koje mogu sačuvati svoje zdravlje, od prehrane i tjelovježbe sve do odgovornog ponašanja kada su bolesni, a u svrhu prevencije širenja virusa i bakterija.

                 

 

                 

 

                               

                                                                                                                                         Mješovita skupina Leptirić,Međurić 

                                                                                                                                                                         Odgojiteljica: Jasmina Rašo

 

Povratak