Vijesti

Jesenska svečanost u vrtiću "Pčelica"

3.10.2022.

Potaknuta promjenama u prirodi djeca mješovite skupine Banova Jaruga radovala su se brojnim aktivnostima koje smo provodili u skupini. Povodom dolaska jeseni u skupini smo formirali kutić jeseni u čijem su uređenju sudjelovali i roditelji donoseći razne prirodnine koje su sakupili s djecom tijekom zajedničke šetnje i boravka na zraku. Tako smo te prirodnine iskoristili u istraživačkom centru u kojemu su djeca mogla proučavati plodove, lišće, grančice golim okom, njuhom te uz pomoć povećala. Potom su svoje iskustvo prenijeli na papir te su slikali i crtali plodove, izrađivali su čestitke jeseni kao i životinje od lišća. Sve te aktivnosti nadogradili smo i slikovnicama „Četiri godišnja doba“ (P.Vončina), „Juha od bundeve“ (H. Cooper), „Mali žir“  i „Vjeverice svađalice“ (R. Bright). Osim čitanja, istraživanja i crtanja u skupini smo učili brojne jesenske pjesme poput „Kruška, jabuka, šljiva“ i „Molba gljive Muhare“.

No našim jesenskim aktivnostima još nije kraj te ćemo i dalje nastaviti obrađivati tu temu. Kako smo se zabavili i što smo naučili pozivamo vas da pogledate na sljedećim fotografijama.

 

 

 

 

 

 

 

Tina Balaško i Klaudija Risek, odgojiteljice mješovite skupine Pčelice iz Banove Jaruge

Povratak