Vijesti

Jabuko, jabučice...

3.10.2022.

Djeca odgojne skupine II.B jaslica prošlog su tjedna upoznala slikovnicu D. Bruna „Jabuka“ izloženu u obliku priče u slikama. Pažljivo su slušala priču, pokazivala, prepoznavala, imenovala pojmove sa slikovnih prikaza te usvajala izražavanje jednostavnim rečenicama. Priča je bila poticaj djeci na istraživanje oblika, teksture i boje jabuke, ali i njenog okusa tijekom voćne užine. Kao dodatan poticaj na istraživanje izradile smo slikovni prikaz stabla koji potiče razlikovanje kruški i jabuka te prepoznavanje boja i odnosa veličina – veliko / malo. S djecom smo provodile i glazbene aktivnosti od kojih izdvajamo usvajanje pjesmice „Jula i jabuka“ te prisjećanje pjesmica „Mali bratec Ivo“ te „Kruška, jabuka, šljiva“ uz ples u kolu.

 

 

 

        

 

 

 

Helena Zulić i Karolina Šoštar, odgojiteljice II.B jaslica Maslačka

Povratak