Vijesti

Zimske aktivnosti u mlađoj C skupini Nevena

18.1.2023.

Slikovnicom „Razbojnik sa žutom pjegom“ Grigora Viteza potakli smo djecu na promišljanje ne samo  općenito o životu ptica, nego i o opasnostima s kojima se one susreću.

Kako se slikovnica svidjela djeci, odlučili smo izraditi i štapne plošne lutke pomoću kojih svakodnevno organiziramo male lutkarske predstave. U istraživačkom centru djeca su pomoću povećala i opipom mogli spoznati strukturu i izgled perja, a najviše ih se dojmilo pero od fazana koje ih je podsjetilo na mač. Kroz provođenje raznovrsnih aktivnosti, djeci se najviše svidjelo slikati pomoću pera s temperom, te su nastala neka nova umjetnička likovna djela. Tijekom  cijelog mjeseca nastojati ćemo djecu upoznavati sa životom životinja zimi.

 

        

 

        

 

 

Jasmina Ptičar i Lela Katić, odgojiteljice mlađe C skupine Nevena

Povratak