Vijesti

GLAZBENE AKTIVNOSTI ZA DJECU MLAĐE SKUPINE

26.1.2023.

Promatrajući dječji interes, u mjesecu siječnju u mlađoj A skupini Neven, oformile smo glazbeni centar. Provođenjem glazbenih aktivnosti, kod djece razvijamo i produbljujemo interes za glazbu, omogućujemo aktivan doživljaj  glazbe te otkrivanje i stvaranje razčićitih zvukova, tonova i melodija. Glazbom također potičemo spoznajni i emocionalni razvoj djeteta, kao i njegovu sposobnost kreativnog izražavanja i stvaranja.

Centar smo popunile dječjim glazbenim instumentima i slikovnim materijalima na kojima su prikazani glazbeni instrumenti. Djeca su zajedno s odgojiteljima uredila prostor glazbenog centra, izrađujući od prirodno neoblikovanog materijala zvečke i šuškalice. Svakodnevno djecu potićemo i motiviramo na sudjelovanje u glazbenim aktivnostima kao što su: pjevanje, igre s pokretom i ritmičke igre, prepoznavanje zvuka, igre zapamćivanja zvuka (zvučni memory), aktivno slušanje glazbe i likovno izražavanje uz glazbu.

 

 

 

 

 

 

Sanja Zrinšćak Nuić i Dragana Turkalj, odgojiteljice mlađe A skupine Nevena

 

Povratak