Vijesti

Upoznajemo i istražujemo našu sobu

20.9.2023.

Polazak u jaslice velika je promjena za svako dijete. Najčešće je to prvo odvajanje od bližnjih, odnosno od osoba koje najviše volimo. Za djecu je to izrazito teško razdoblje, ali istovremeno i neizostavan dio normalnog procesa odrastanja. Djeca se u ovom razdoblju odvajaju na neko vrijeme od obitelji u kojoj su se osjećali sigurno i zaštićeno u njima nepoznatu okolinu i osobe u toj okolini. U ovom razdoblju uočili smo veliki interes i potrebu djece za istraživanjem prostora sobe dnevnog boravka, igračaka te različitih mogućnosti igara. Tako su vrlo zaokupljeni centri aktivnosti bili centar kuhinje u kojem su simobličkom igrom oponašali radnje kuhanja, hranjenja i kušanja, stolno – manipulativni centar u kojem su različite vrste slikovnica pregledavali, listali i imenovali poznate pojmove koje su prepoznali u njima te centar građenja gdje su od različitih vrsta kocaka radili svoje prve pokušaje građenja u visinu i duljinu. U nekim spomenutim igrama djeca su tražila veću prisutnost odgojiteljica, dok su u nekima sudjelovali u potpunosti sami tražeći tako svoje vrijeme i prostor za igru i istraživanje.

 

 

 

 

 

 

 

 

        

 

 

Željka Čajkulić i Mateja Durbek, odgojiteljice II. jaslica Potočnice

Povratak