Jesensko stablo

16.10.2020.

Majka Luke Ž .izradila je za našu skupinu  jesenske figure od gipsa koje su djeca ukrasila i obojala temperom. U razgovoru s djecom došli smo na ideju izraditi stablo na koje ćemo objesiti jesenske ukrase. Sva djeca u skupini rado su sudjelovala u izradi stabla postupkom kaširanja. Djecu je posebno razveselio postupak nanošenja smjese za kaširanje rukama i mogućnost da se mogu uprljati, a Josip je izjavio: „Teta ovo je kao da se igramo blatom.“. Nakon što su iskaširali stablo i grane, djeca su u nekoliko navrata odlazila do prozora provjeriti kako napreduje sušenje, a nakon sušenja grane je bilo potrebno obojati temperom. Nakon što smo pričvrstili stablo na naš pano u prostoru sobe dnevnog boravka, djeca su sa zadovoljstvom stablo ukrasili ukrasima od gipsa. Aktivnost je trajala tijekom cijelog tjedna, a u aktivnost su se uključivala sva djeca u skupini. Svako je dijete prema vlastitom interesu odabralo segment aktivnosti u kojem će sudjelovati.

Andrijana Kovalčik i Božica Cindrić, odgojiteljice starije A skupine Maslačka