Vijesti

Igre s kukuruzom

9.11.2020.

Djeca mlađe B skupine objekta Maslačak - Zvjezdice provodila su  različite aktivnosti na temu kukuruza. Upoznali smo se sa stabljikom i njezinim dijelovima (list i plod). Skidali smo vanjski omot (olupinu) kako bi došli do klipa kukuruza kojeg smo zatim “rulili”. Oblik i teksturu olupine i zrna smo promatrali i opisivali. Zatim smo zrno po zrno kukuruza premještali plastičnom pincetom s jedne posude u drugu, punili posudice pomoću lijevka. Također smo zrna stavljali na papir prema zadanoj liniji. Radili smo i likovnu aktivnost u kojoj smo zrna kukuruza lijepili na podlogu ( vjeverica ). U svim navedenim aktivnostima djeca su aktivno sudjelovala te razvijala finu i grubu motoriku, koordinaciju oko-ruka, vizualnu i taktilnu percepciju i koncentraciju.

 

 

 

 

 

Sabina Grbić i Ivona Car, odgojiteljice mlađe B skupine Maslačka

Povratak