Projekt - PAUK

12.11.2020.

Djeca mješovite odgojne skupine područnog objekta Pčelica iz Banove Jaruge pokazala su interes za istraživanjem paukova.

Gledala su kratke dokumentarne filmove o njima, slušala čitanje slikovnice Pauk Oto, usvajala recitaciju Šumska ljuljačka  i pjevala pjesmicu Jedan mali pauk.  Izradila su plakat Što sve znam o paucima?, oblikovalaih od plastelina, provlačila vunu kroz rupice i izrađivala mreže, osmišljavala priče uz slušanje klasične skladbe U dvorani planinskog kralja, skladatelja E.Griega.

Tražila su ih u dvorištu škole, a pronađene proučavala uz pomoć povećala. Naučila su koji su njihovi dijelovi tijela, čime se hrane, na koji način pletu mrežu, da su korisni za hvatanje muha i ostalih kukaca, ali i da su neke vrste otrovne i opasne za naše zdravlje te ih ne treba dirati. Svoja zapažanja, znanja i pretpostavke djeca su opisivala i objašnjavala prijateljima u skupini kroz kratke prezentacije.

Najvažniji zaključak od svih bio je kako životinje treba ostaviti da žive u svom prirodnom staništu.

Jasmina Rašo, odgojiteljica mješovite odgojne skupine, Banova Jaruga, Pčelica