Vijesti

Motoričke igre s Wesco elementima

17.11.2020.

Djeca prvih jaslica vrtića Neven su dobi od navršene godine dana do uskoro dvije godine starosti. Svaki novi dan im je drugačiji, veseliji, zanimljiviji i provode ga u društvu vršnjaka sa kojima već sada započinju zajedničku igru sa zvečkicama, plišanim igračkama, raznim PNM-om (pedagoški neoblikovani materijal) ali i u igri na poligonu od  WESCO elemenata. 

Elemente složimo u mali poligon spretnosti (strunjače raznih veličina) 

Elemeti su: stepenice, kosina-uzbrdica, nizbrdica te mekana kocka-ravna ploha (povišena). 

Djeca rado prelaze preko elemenata te svaki puta savladavaju stabilnije penjanje, silaženje niz njih, spuštanje preko njih uz našu pratnju i pomoć ukoliko je to djetetu potrebno. 

 

 

 

 

 

Jasmina Crnojević i Silvija Rakić, odgojiteljice I. jaslica Nevena

 

 

Povratak