Vijesti

Božić u skupini Lavići

21.12.2020.

Prosinac je mjesec u kojem kroz prilagođene aktivnosti djeca kroz godine ponavljanja uče i usvajaju razne blagdanske običaje. I ove godine djeca naše skupine mogla su uživati i učiti kroz ponuđene sadržaje.

 Običaj kičenja bio je naš prvi zadatak. Prostor naše sobe ukrasili smo  kuglicama i lančićima koje su djeca izradila od papira. Svetog Nikolu obilježili smo razgovorom o dobrim djelima i pričom „Priča o Nikoli“ nakon koje je nastala prava šuma od raznih prirodnina iz našeg centra istraživanja.  Na Svetu Luciju djeca su sijala pšenicu  koju  su zalijevala  te pratila njezin  rast i klijanje. Izrada plakata „Moje ime znači“  potaknula  nas je na suradnju s roditeljima koji su svojoj djeci ispričali priču o tome kako su dobili ime i što ono znači .U našoj sobi čule su se i božićne pjesmice  uz koje su djeca plesala i pjevala.  Ukrasima od glinamola uključili smo se  u kićenje vrtićkog bora. Kroz likovne aktivnosti djecu smo potaknule na običaj darivanja. Tako su djeca izradila adventske vjenčiće i boriće za svoje roditelje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Elena Vasik i Daniela Certić Gršeta, odgojiteljice starije B skupine Maslačka

Povratak