Vijesti

IGRE U JASLICAMA

16.11.2015.

IGRE U JASLICAMA

16.11.2015.

I jasličnu skupinu Maslačka polaze najmlađa djeca koja su se od početka pedagoške godine po prvi puta susrela s novim prijateljima, odgojiteljicama, novim prostorom i igračkama za igru. Prvih mjesec dana nisu se baš željeli igrati niti družiti. Bilo je suza i tuge za roditeljima,a odgojiteljice su se trudile zagrljajima i lijepim riječima olakšati te dane. Kako je prolazilo vrijeme igračke i prijatelji su im postali sve draži i većina je s veseljem dolazila u skupinu. Sada se najradije igraju kockicama za građenje te lutkicama,oponašajući svoje mame i tate. Često se igraju ponuđenim pedagoški neoblikovanim materijalima (kutijicama, bočicama , trakama) te uz pomoć odgojiteljica istražuju što se sve može od njih napraviti. Takve aktivnosti ih vesele i pomažu da budu što aktivniji u motoričkom razvoju koji je u njihovoj dobi izuzetno važan.

Odgojiteljice: Tina Kasapova i Ana Čović

Povratak