Vijesti

Radost prvog snijega

20.1.2021.

Djeca vole snijeg i uživaju u igrama na snijegu. Zima i snijeg djeci pružaju raznovrsne mogućnosti za igru i zajedničko druženje i zajedničke doživljaje koji povoljno utječu na dječje zdravlje i cjelokupni razvoj. Tijekom boravka na zraku djeca su pokazala iznimnu spretnost u igrama na snijegu. Uživali su u igri na vrtićkom dvorištu, pravili snjegovića i tražili grančice i druge prirodne materijale kako bi snjegović bio potpun. Osim izrade snjegovića spretno su trčali po snijegu, natjecali se tko će napraviti veću grudu, grudali se, radili snježne anđele, ostavljali stope u snijegu, pratili tragove u snijegu i pravili nove stazice. Osmijeh i sreća na dječjim licima najveći su dokaz da su uživali u snježnim aktivnostima.

 

 

 

 

 

Jasminka Karadža i Ana Barić, odgojiteljice starije D skupine Maslačka

Povratak