Vijesti

Aktivnosti u I. jaslicama Bubamare

21.1.2021.

Naše zajedničko promišljanje  u skupini prvih jaslica bilo je usmjereno na stvaranju bogatog poticajnog okruženja. U stvaranju poticajnog materijalnog okruženja vodili smo se interesom i razvojnim potrebama djeteta za koje smo nastojali osigurati prostorno okruženje koje je ugodno i što više nalik na obiteljski dom.  U skupini smo  oformili obiteljski kutić u koji smo postavili spužve, jastučiće,  plakate sa obiteljskim fotografijama gdje djeca prepoznaju, imenuju ili pokazuju na upit članove obitelji, prijatelje.  Uz svakodnevno praćenje i osluškivanje djece primijećen  je  veliki interes i za slikopriče, slikovnice te male scenske improvizacije.  Kroz takve aktivnosti razvijamo i bogatimo dječji govor. Takvo okruženje svakom djetetu pruža dobrodošlicu, želimo da dijete bude sretno i da ima odnos sigurne privrženosti s odgajateljem. Djeca se osjećaju sigurna, imaju osjećaj pripadanja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Anka Carek i Dalibor Weiser, odgojitelji I. jaslica Bubamare

Povratak