Vijesti

Vježba evakuacije u područnom objektu Pčelica

21.1.2021.

U suradnji s Osnovnom školom i Dobrovoljnim vatrogasnim društvom Banova Jaruga uvježbavali smo načine sigurnosnog i samozaštitnog načina ponašanja u slučaju potresa. Posjetili su nas zapovjednik dobrovoljnog vatrogasnog društva, Alen Pecko i operativni član Renato Čar. Kroz razgovor smo saznali zašto potresi nastaju, koji su načini na koje se možemo zaštititi, zašto se za vrijeme potresa ne smije trčati iz zgrade, ali i koliko je važno slušati upute odraslih u tom trenutku.Uvježbavali smo sakrivanje pod stolove, čučanje ili sjedenje na wesco elementima uz nosivi zid te način izlaska iz zgrade kada zemlja prestane podrhtavati.

U suradnji sa stručnim timom našeg vrtića osigurali smo potrepštine za evakuacijski ruksak kako bismo imali najnužnije (deke, flaširanu vodu, plastične čaše, prvu pomoć, kontakt brojeve roditelja, papirnate ručnike i sl.). Sve navedene aktivnosti provode se kako bi djeca stekla osjećaj sigurnosti i povjerenja u okolinu te usvojila samozaštitna ponašanja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasmina Rašo, odgojiteljica mješovite odgojne skupine, Banova Jaruga, Pčelica

Povratak