Igre, aktivnosti i briga za ptice

15.2.2021.

Boraveći u dvorištu vrtića, djeca su uočila da se u grmu zadržava veći broj ptičica. Prema cvrkutu djeca su pogađala o kojim pticama se radi.

Fran:“Siguran sam da su to vrapčići jer oni po zimi ne idu na jug.“

Nikolina:“Mogle bi biti i sjenice! Lastavice nisu jer one grade gnijezda kada je proljeće.“

U nastavku razgovora djeca su prepoznala potrebu da se zajednički pobrinu za ptice kako bi lakše provele zimu. Izradili su hranilice od plastičnih boca koje su svakodnevno provjeravali i dopunjavali mrvicama od ostataka kruha. Od kartonskog materijala napravili su kućice te ih ukrasili veselim bojama. U kutiću stvaralaštva nastale su štapne lutke s likovima ptičica za male scenske improvizacije.

Uz pričanje priče o neposlušnim sjenicama, crtanjem crteža, pjevanjem pjesmica o pticama, poticali smo kod djece razvoj govornog, likovnog i glazbenog stvaralaštva.

Ksenija Novokmet i Marina Ferk, odgojiteljice starije skupine objekta Košuta