Vijesti

Što možemo sa snijegom

15.2.2021.

     Dolaskom snijega i promjena u prirodi djeca III. jaslica iz Nevena su kroz razgovor ispričala kako provode vrijeme na snijegu, a mi smo kroz boravak u grupi njihov interes za snijegom iskoristili za izvođenje raznih pokusa i istraživanja. Uz pomoć kapaljki, tempera i posuda punjenih snijegom promatrali smo što dobivamo kapanjem boje po snijegu, a pomoću pjene za brijanje i sode bikarbone izradili smo umjetni snijeg koji smo koristili za igru (gnječenje, oblikovanje kugli, prosipavanje između prstiju...). Za vrijeme boravka  na otvorenom oblikovali smo snijeg i tako izrađivali snjegovića te držali snijeg u rukama i promatrali njegovo otapanje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ivon Batković i Katarina Kučiš Buhin, odgojiteljice III. jaslica objekta Neven

Povratak