Vijesti

Zimske aktivnosti u I. B jaslicama objekta Vrapčići

17.2.2021.

     Dolaskom novog godišnjeg doba u skupini smo počeli provoditi razne zimske aktivnosti. S prvim snijegom djeca su promatrala kako pada te smo ga nakon toga unijeli u sobu pa su ga imali priliku istraživati dodirom i oblikovati što se svima jako svidjelo. Dirali su snijeg rukama i stavljali u posuđe ili rezali nožićem. Također su trgali salvete koje su glumile snijeg i posipali se njima što im je bilo i više nego zabavno. Kasnije su taj „snijeg“ ljepili na plavu površinu kako bi glumio pahulje. Veselo i vedro raspoloženje dodatno je potaknulo čitanje raznih sliko-priča poput „Ivo radi snjegovića“ ili „Dječak na snijegu“ kao i pjevanje raznih pjesmica poput „Padaj, padaj snježiću“ i „Zeko na snijegu“. 

 

 

 

 

 

 

 

Andrea Štajcer i Klaudija Risek, odgojiteljice I. B jaslica Vrapčići

Povratak