Igre na otvorenom

29.3.2021.

Djeca drugih jaslica Bubamare svakodnevno provode boravak na svježem zraku. Pomoću obručeva potičemo djecu na hodanje u paru i koloni te tako upoznajemo bližu okolicu vrtića.

Za vrijeme šetnje djeca opažaju prirodne pojave oko sebe poput cvatnje cvijeća koje tada imenujemo, kao i mačke koje se sunčaju uz zgrade. Tako su djeca primijetila da mačke imaju svoje zdjelice za hranu te im je jedan dječak po dogovoru ulio mlijeko u zdjelicu prilikom jedne šetnje što je bio snažan socio- emocionalan doživljaj za djecu.

Djeca vole crtati kredama, igrati se u pješčaniku ,penjati se i spuštati niz tobogane na vrtićkom igralištu.

U garderobi potičemo djecu na samostalno izuvanje i pospremanje papuča na svoj znak, obuvanje obuće i oblačenje odjeće te formiranje u red pomoću obručeva.

Danijela Kufrin i Ljiljana Vdović, odgojiteljice II. jaslica Bubamare