Projekt -DRVO-

6.4.2021.

U starijoj A skupini proveli smo aktivnosti na temu ”Stablo” kako bi potaknuli djecu na razmišljanje o važnosti međusobne povezanosti biljaka i čovjeka.

U centru istraživanja, djeca su imala mogućnost isprobati i manipulirati raznim materijalima. Proučavali smo koru drveta, igrali se drvenim oblicima, grančicama i lišćem različite teksture i izgleda, uspoređivali i razgovarali o njihovim svojstvima.

Uz dječje enciklopedije i slikovne materijale djeca su stjecala znanja o svojstvima stabla, njegovim dijelovima i njegovoj važnosti za sva živa bića. Postepeno smo izrađivali dioramu “Stablo” s ciljem da učimo kroz vlastitu aktivnost i iskustvo.

U svakodnevnim aktivnostima koristili smo drvene materijale, poticajući djecu na igru i konstruiranje drvenim sredstvima i kartonskom ambalažom za što su pokazala veliki interes.

Lela Katić i Laura Trputec Lazički, odgojiteljice starije A skupine Nevena