Vijesti

Mi smo mali trgovci

6.4.2021.

Imitativne igre su aktivnosti u kojima djeca imitiraju ili oponašaju odrasle. Tako smo mi u našoj skupini oformili kutić trgovine. Složili smo štand za trgovinu te smo pitali djecu što nam je sve potrebno za igru trgovine. U sobi smo zajedno pronašli što nam sve može poslužiti za igru: razne ambalaže iz centra za igru kuhinje i frizera, novčanike, torbe iz obiteljskog centra. Djeca se svakodnevno vole igrati trgovine i uživaju u izmjenjivanju uloga kupca i trgovca. Formiranjem novih centra koji omogućuju djeci imitativnu igru omogućujemo djeci da prorađuju situacije u kojima se svakodnevno nalaze i na taj način uče o ljudima, životu, pravilima koja vrijede.

 

 

 

 

 

 

 

Manuela Pentek i Mateja Durbek, odgojiteljice mlađe skupine Nevena

 

Povratak