Vijesti

Proljeće u srcu

21.4.2021.

Dolaskom toplijeg vremena djeca će, tijekom boravka u vrtiću, više vremena provoditi na boravku na zraku. Novi pješčanik potaknuo je mnoštvo maštovitih igara. Gradili su ceste, tunele, dvorce, igrali se raznih igara pretvaranja poput "Slastičarnice"i sl. Kroz igre pretvaranja djeca proigravaju vlastita iskustva te pritom uče surađivati - dogovarati se, predlagati i uvažavati druge.

U Kutiću proljeća proučavali smo proljetno cvijeće. Uočavaju  sličnosti, razlike, mirise i boje. Briga o cvijeću je potaknula djecu na promišljanje i zaključivanje - Što će se dogoditi ako previše zalijemo cvijeće ili ga uopće ne zalijemo, što ako ga stavimo na tamno mjesto? Cvijeće smo zajedno posadili u vazu i stavili ga na ulaz u vrtić kako bi nam ukrašavao prostor. Nastavljamo s promatranjem, proučavanjem i svakonevnom brigom o cvijeću.  Šetnjama bližom okolicom djeca uočavaju promjene u prirodi, razne poslove koje ljudi obavljaju dolaskom proljeća i odnos ljudi prema prirodi koja se budi. Kroz takve aktivnosti djeca razvijaju senzibilitet za prirodu i sve njezine elemente i uče o međuovisnosti ljudskih bića i prirode.

 

 

 

 

 

 

 

Ivana Kostanjevečki, odgojiteljica mješovite skupine podružnice Leptirić u Međuriću

Povratak