Vijesti

Put u svemir

7.5.2021.

Obilježavanje Dana planeta Zemlje potaknulo nas je na istraživanje gdje se nalazi naš planet u Sunčevom sustavu. Zanimalo nas je kako svemir izgleda i što se sve u njemu nalazi. Istraživanje smo započeli listanjem i promatranjem enciklopedija te gledanjem edukativnog videa nakon čega smo odlučili stvoriti novi kutić u našoj sobi – kutić svemira. Novi kutić svakodnevno smo nadopunjavali novim materijalima čime je igra postajala složenija i bogatija. Dodavajući nova sredstva za igru nastala je svemirska postaja uz koju smo napravili i kartonsku raketu za igru. Djeca su pokazala veliki interes za imitativnu igru u kojoj rado preuzimaju i uživljavaju se u uloge astronauta i kontrolora leta rakete. Ovim sklopom aktivnosti nastojali smo zadovoljiti dječju znatiželju i interes za svemir. Veselimo se novim pustolovinama koje nas čekaju na našem svemirskom putovanju.

 

 

 

 

 

                                                          

Helena Zulić i Matea Frece, odgojiteljice srednje B skupine Maslačka

Povratak