"Latice" istražuju svijet kukaca

7.6.2021.

Svakodnevnim boravkom na zraku, kod djece se javio interes za istraživanjem životinjskog svijeta, posebice kukaca. Kukce su promatrali povećalima, brinuli o

preživljavanju kukaca, osiguravali hranu, kisik i dovoljno prostora za kretanje.

Proučavanjem enciklopedija o životinjskom svijetu, kroz ilustracije i fotografije uspoređivali su, klasificirali prema određenim kriterijima, prepoznavali i imenovali kukce.

Interes za kukce proširio se kroz različite aktivnosti. Tjelesne aktivnosti poticali smo kroz igru “Paukova mreža”, čitali smo priče vezane uz svijet kukaca i usvajali nove pjesmice i recitacije. Kroz likovne tehnike djeca su interpretirali svoje viđenje kukaca (slikali temperama, modelirali, crtali tušem i igrali se pedagoški neoblikovanim materijalima).

Kristina Tonković i Željka Dumbović Čajkulić, odgojiteljice srednje A skupine Maslačka