Vijesti

Slastičarnica u II. jaslicama Bubamare

7.6.2021.

U zadnjih nekoliko tjedana djeca su pokazala interes za igrama pretvaranja, osobito igrom slastičarnice. Pokretač  za ovaj mali projekt su bile situacije razmjene novčanica prilikom prodaje Leptirića. Djeca su počela bojati papiriće koji su im predstavljali kovanice, kune. Zatim je krenula igra trgovanja voćem i povrćem iz kutića kuhinje, a na upit što bi najviše voljeli prodavati odgovor je bio skoro jednoglasno: Sladoled! Tako smo novonastali kutić trgovine obogatili novim poticajima, mnoštvom filcanih sladoleda, ali i spužvastih kolača pa je trgovina postala slastičarnica. Izradili smo dovoljno novaca, pripremili kasice, torbice i novčanike za igru. Djeca su ostvarivala bogate interakcije, osobito ona koja se inače više igraju individualno. Sva djeca su surađivala, imenovala vrste sladoleda, nabrajala od čega su kolači. Primjetile smo i kombiniranje materijala u igri, didaktičkih i izrađenih, što je obogatilo igru dodatno. Djeca su sladolede u boji razvrstavala u kocke prema istoj boji koje su služile kao stalci za sladolede. Kolače su razvrstavali prema vrsti i izgledu. U skupini vlada ugodno i veselo ozračje, a igra se nastavlja.

 

 

 

 

 

 

Ljiljana Vdović i Danijela Kufrin,odgojiteljice ll.jaslica Bubamare

Povratak