Vijesti

Likovne aktivnosti u starijoj skupini

9.6.2021.

Tijekom prošlog mjeseca poticale smo djecu na igre i aktivnosti raznovrsnog izražavanja i stvaranja: govorne igre, scenske improvizacije, glazbene, a osobito likovne aktivnosti. Djeca su modelirala plastelinom i glinom i izrađivala kukce i cvijeće od otpadnog papira i kartonskih valjaka. Nakon obilaska poučne staze „Turski stol“ nastao je zajednički rad – karta staze koja će nam, prema izjavama djece, pomoći u još jednom obilasku. Uz publikacije i slikovne materijale upoznala su umjetnička djela poznatih slikara (P.Picasso, V. Van Gogh, C. Monet, S. Raškaj, I. Rabuzin)  i različite način njihovog izražavanja. Potičući ih na izražavanje i stvaranje došla su do izražaja dječja osobna opažanja, njihove zamisli, kreativnost i uživljavanje u lik slikara. Tako su nastala likovna djela na papiru, staklu i platnu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dunja Vidiček i Jasna Borovnjak, odgojiteljice starije B skupine Nevena

Povratak