Vijesti

Posjet knjižnici

23.6.2021.

U utorak 15. 6. 2021. godine, djeca starije B skupine Maslačka, posjetila su Knjižnicu i čitaonicu Kutina u kojoj se održava „Mali ljetni festivalčić“.

Dočekala nas je knjižničarka Suzana koja je djeci na dvorištu iza knjižnice prepričala poznatu bajku na malo drugačiji način. Kako bi potaknula govorno stvaralaštvo djeci je ponudila nekoliko različitih predmeta – lutke za prste, plastičnu bočicu, loptu, drvenu bojicu, plastični brod i knjigu. Uz pomoć knjižničarke i ponuđenih predmeta djeca su stvorila novu priču, a dječak Franko ju je svima pročitao. Posjet je završio obilaskom knjižnice. Budući da je većini djece ovo bio prvi susret s knjižnicom upoznala su se s prostorom ispunjenim policama i knjigama, načinom posuđivanja knjiga i pojedinim odjelima.

 

 

 

 

 

 

Elena Vasik i Daniela Certić Gršeta, odgojiteljice starije B skupine Maslačka

Povratak