Vijesti

More i životinje u njemu

21.7.2021.

U mlađoj skupini objekta Bubamare djeca su istraživala more i životinje koje žive u njemu. Uz dječju enciklopediju "More" upoznala su stanovnike mora, kako se zovu, kako se pokreću i koliko su opasni. Svoje dojmove morskog dna izrazili su vodenim bojama. Kroz memory igru sa motivima morskih životinja vježbali su pažnju i koncentraciju te imenovali pojedine životinje. Djeci se najviše dopala igra "Pecanje ribica" na magnet u kojoj su vježbali preciznost i finu motoriku. Školjke raznih veličina, oblika i boja potaknule su djecu na igru sortiranja i uspoređivanja. Od plastelina su izrađivali svoje školjke. Doživljaji s ljetovanja potaknuli su imitativnu igru "Putujemo na more" koja se često ponavljala u obiteljskom kutiću.

 

 

Ilija: "Ovo je riba meduza,ona peče.mog tatu je opekla u moru"

 

Dina:"Hobotnica grebe pa ljudi bježe kući"

 

Katja:"Rak ima šiljke.To su ti male pikice koje upiknu morsku zmiju. A moj tata je stao na ježića u moru i morao je vaditi bodlje sa vadilicom"

 

Donat:"Ako se hobotnica zalijepi za nogu moramo ju jako vući da se odlijepi"

 

Luka:"Teta, hobotnica ti je opasna i peče pa ju moraš uhvatit za glavu da se odlijepi"

 


 

 

 

 

 

 

Natalija Sinkić i Vesna Starčević, odgojiteljice mlađe skupine Bubamare

Povratak