Vijesti

Igre u srednjim i starijim skupinama

6.8.2021.

Ljetne igre i aktivnosti u starijim i srednjim skupinama raznovrsne su i maštovite. Većinom  ih samostalno osmišljavaju djeca prema svojim zamislima i potrebama, a odgojiteljice upotpunjuju, nude i predlažu razne materijale i poticaje kojima tu igru obogaćuju i proširuju. U proteklom periodu djeci je ponuđen prirodni plastelin kojeg su djeca modelirala na razne zanimljive načine. Djeci najstarijeg uzrasta izazov su bila slova iz starih novine koja su izrezivala i spajala u pojedine riječi. Spontane  igre djeca najčešće  osmišljavaju u kutićima konstruiranja i građenja te u kutiću obiteljskih igara. Najvažnije od svega je zabava, druženje, njegovanje prijateljstva i stjecanje novih spoznaja.

 

 

 

          

 

          

 

Dunja Vidiček i Lidija Sporiš, odgojiteljice

Povratak