Vijesti

Igre na otvorenom

28.9.2021.

Djeca mlađe odgojne skupine objekta „Košuta“ provode puno vremena, koliko god nam vremenske prilike dopuštaju, u igri i raznim aktivnostima na boravku na zraku. Koriste pješčanik, kopaju razne tunele, grade ceste te izrađuju kolače od pijeska. Klackaju se na klackalici, igraju igre skrivača, lovača,  sjede na traktorskim gumama, pune ih lišćem ili se skrivaju u njima.

Zajedno s odgojiteljicama šeću,  pjevaju i plešu u kolu (Igra Kolo, Ringe raja i U Kutini je kućica). Izrađujemo poligone od raznih elemenata i crtamo sa kredama razne znakove i poligone po kojima djeca hodaju na prstima, petama, preskaču prepreke, hodaju po suženoj površini, povišenoj površini i sl. Kroz nesputanu igru na otvorenom potičemo sva razvojna područja kod djeteta, a pogotovo motorički razvoj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dajana Tušek i Ivana Kostanjevečki, odgojiteljice mlađe skupine objekta Košuta

Povratak