Vijesti

Voće i povrće

8.10.2021.

Od najranije dobi djecu potičemo na raznoliku prehranu, osobito na voće i povrće. U vrtiću svakodnevno jedemo te plodove pune vitamina. S obzirom da smo uočili da neka djeca odbijaju kušati određene vrste ili ne prepoznaju i ne imenuju ih, odluči smo ih potaknuti kroz razne igre i aktivnosti. Za početak smo pročitali slikovnicu ''Jakov sklapa prijateljstvo s voćem i povrćem'' te postavili slikoviti materijal uz koji smo prepoznavali, imenovali i razvrstavali voće i povrće te uočavali i imenovali boje na njima. U kutiću kazališta proigravali smo igrokaz ''Jabuka i crv'' sa izrađenim štapnim lutkama, pjevali smo pjesmicu ''Voće, voće'' uz održavanje ritma na malim glazbenim instrumentima. Slikali smo i otiskivali voće i povrće. Zabavili smo se raznim igrama, umetaljkama i pokrivaljkama s motivima voća i povrća, igrali memory. Najzanimljivija i najdraža aktivnost im je bilo kušanje narezanog voća i povrća. Iako se nisu svi odvažili na kušanje, oni hrabri su kušali za sve i pojeli sve narezano na tanjuru te pomoću okusa prepoznali, imenovali i razvrstavali voće i povrće.

 

 

 

        

 

 

 

        

 

 

Martina Šnjarić i Ivon Batković, odgojiteljice mlađe skupine Maslačka

Povratak