Vijesti

I mi smo u vrtiću..

11.10.2021.

Ove godine u mlađu skupinu Potočnice stiglo je osamnaestero novoupisane djece. Kroz razne igre i aktivnosti djeci smo olakšate prilagodbu na novi prostor, drugu djecu, odgojiteljice i druge odrasle osobe. Djeca su igre odabirala prema osobnom interesu u kojima su često tražila prisutnost odgojiteljica. Vrlo brzo su se počela uključivati u poticane grupne i zajedničke igre. Tako su se međusobno bolje upoznala, stekla više samopouzdanja i krenula samostalno organizirati igru u manjim grupama. Osobito su im zanimljive pokretna igra „Dan – noć“ uz  oponašanje kretanja i glasanja životinja, igra s pjevanjem „Igra kolo“, tjelesne aktivnosti „Vježbamo zajedno“ i „Poligon“ u sobi ili na terasi te igre pretvaranja „Kuhamo lutkama“, „Slavimo rođendan“. Postavljeni plakat s njihovim fotografijama „To smo mi“ svakodnevo privlači njihovu pažnju, promatraju ga, prepoznaju jedni druge i imenuju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dunja Vidiček i Jasna Borovnjak, odgojiteljice mlađe skupine Potočnice

Povratak