Vijesti

RAZVOJ FINE MOTORIKE I IMENOVANJE BOJA

12.3.2017.

Svakodnevno djeci nudimo raznovrsne igračke izrađene od pedagoški neoblikovanih materijala. Igračke su postavljene na zidovima, ormarićima ili na policama i kako bi u svakom trenutku bile dostupne za igru i istraživanje.

   

Tako smo izradile nekoliko igračaka koje potiču djecu na naticanje, umetanje, odvrtanje i zavrtanje, što razvija njihovu finu motoriku. Igračke smo izradile u četiri osnovne boje kako bi djeci bile što privlačnije, ali i kao bi djeca mogla razlikovati i imenovati boje. Svakodnevno ih u tome potičemo, tako da su starija djeca već svladala razlikovanje i imenovanje boja, ali i  mlađa djeca pokazuju napredak u ovom razvojnom području.  

                                                           

                                                                                                                                                             III B jaslice Maslačak

                                                                                                                                               Odgojiteljice Jasminka Karadža i Matea Frece

Povratak