Ribica Dora

17.11.2021.

U našoj skupini udomili smo akvarijsku ribicu kojoj su djeca nadjenula ime “Dora” jer ih podsjeća na lik iz animiranog filma. Uz ribicu u akvariju su i dva puža jabučara i tri coridorasa. Svako od njih ima važnu ulogu u održavanju kvalitete života u akvariju.

Posjedovanje kućnog ljubimca kod djeteta pozitivno utječe na razvoj empatije, suosjećanje s drugima, prepoznavanje tuđih potreba kao i radnih navika - briga o životinjama. Kroz brigu o kućnom ljubimcu, dijete uči o brizi o drugima oko sebe, o odgovornosti za druge.

Kako bi proširili svoja znanja o životinjama i njihovim potrebama listali smo i čitali razne slikovnice i enciklopedije. Dio istraživačkog centra obogatili smo slikovnim materijalima i karakteristikama o vrsti ribe koju imamo.

Djeca svakodnevno brinu o ribici Dori i njenim sustanarima.

Laura Trputec Lazički i Lela Katić, odgojiteljice starije B skupine Nevena