Vijesti

Igre s pravilima

22.11.2021.

Društvene igre izvor su zabave ali i prilika za rano učenje znanja i vještina. Privlačne su i zaokupljaju djetetovu pažnju. Djeca srednje A skupine vrlo često igraju igre s pravilima a neke igre nose i sami od kuće kako bi ih igrali sa prijateljima u skupini. To su razne društvene igre tipa “Čovječe, ne ljuti se”, u kojima se uče ustrajnosti, poštivanju pravila i podnošenju neuspjeha. Ponavljanjem igre i usvajanjem pravila djeca su sve sigurnija u sebe, samostalnija i spretnija za sve složenija pravila te igre. Međusobno bolje surađuju, dogovaraju se i poštuju dogovore u igri. Društvene igre koje su privukle veću pozornost u skupini su “Candy” i “Ježići”. Igrajući društvene igre razvijaju koncentraciju, pamćenje te uče usvajati društvena pravila.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuela Pentek i Mateja Durbek, odgojiteljice srednje A skupine Nevena

Povratak