Vijesti

Šumske životinje

13.12.2021.

U srednjoj C skupini Maslačka radili  smo aktivnosti na temu šumske životinje i njihovo stanište. Saznali smo da u šumi žive velike i male životinje, kukci i neke ptice. Istraživali smo njihov izgled, način života i prehranu. Djeca su spoznala koje su životinje pokrivene dlakom, koje perjem, a koje kožom. Saznala su tko se čime hrani te lovi li danju ili noću. Upoznala su životinjske nastambe, koje životinje spavaju, a koje ne spavaju zimski san. Uz pomoć zagonetki, pjesmica i brojalica te kroz vizualnu percepciju različitim fotografijama, enciklopedijama, pričama i knjigama pobliže smo upoznali, prisjetili se, ali i stekli nove spoznaje o ovoj temi. Svoja iskustva, viđenja i doživljaje smo predočili u likovne radove. Koristili smo različite likovne tehnike, slikanje temperama, crtanje flomasterima, rezanje papira škaricama, lijepljenje i presavijanje papira. Ovim aktivnostima smo kod djece razvijali spremnost za zajedničku igru i suradnju, upoznavanje novih pojmova, finu motoriku šake i prstiju te usvajanje znanja o različitim vrstama životinja.

 

 

          

 

 

 

 

Sabina Grbić i Saša Habek, odgojiteljice srednje C skupine Maslačka

Povratak