Aktivnosti tijekom Adventa

13.12.2021.

Blagdani su dio naše tradicije te djecu želimo upoznati s običajima i približiti im smisao i poruku slavljenja blagdana na njima primjeren i prihvatljiv način. Putem događanja u blagdanskom ozračju dijete stječe iskustva emocionalne povezanosti, pripadnosti i vlastitog identiteta.

Djecu smo po prvi puta upoznale i sa sadnjom pšenice. Djeca su napunila posude sa zemljom te su potom posijala pšenicu.

Kako bi dočarale božićno ozračje u prostor smo postavile senzorni bor kojeg djeca svakodnevno ukrašavaju ukrasima.

S djecom svakodnevno pjevamo i slušamo prigodne božićne pjesme, kao što su: „Sveti Niko svijetom šeta“, „Zvončići“, itd.

Tijekom nadolazećih dana za djecu ćemo pripremiti aktivnosti kao što su: oslikavanje kuglica za bor, izrada čestitki otiskom dlana, prepričavanje priče „Piko slavi Božić“.

Sanja Zrinšćak Nuić i Ana Barić, odgojiteljice II. jaslica Vrapčića