Vijesti

KRON – Kako Reći Ovisnosti Ne

17.12.2021.

U sklopu projekta KRON – Kako Reći Ovisnosti Ne koji se bavi prevencijom ovisnosti o pušenju, alkoholizmu i kocki, nositelja Zavoda za javno zdravstvo, djeca Starije A skupine su upoznala sadržaj slikovnice „Upoznajmo Zdravoljuba i Bljakoslava”. 

 U ovoj slikovnici djeca kroz zanimljivu priču mogu zaključiti kako ljudsko tijelo poput spužve upija sve što je oko nas, a najviše ono što udišemo i jedemo. Djeca su iznosila svoja mišljenja o tome kako dim od cigareta utječe na oštećenje organa u tijelu.:

 

Rok V.: „Pušenje je loše jer ispušta dim i zagađuje okoliš. Meni to čak i smrdi.”

Pavel K.: „Kada netko puši on postaje bolestan, stalno kašlju, a to znači da su im pluća puna dima.”

Ena P. : „Kada ljudi ne bi pušili sve bi mirišalo, zrak bi bio čist.”

 

Nakon razgovora djeca su nacrtala zanimljive radove.

 

 

 

 

 

 

Biljana Džorlev i Dragana Turkalj, odgojiteljice starije A skupine Nevena

 

Povratak