Vijesti

Briga o pticama

14.1.2022.

U šetnji oko vrtića vidjeli smo puno ptica. Djeca srednje A skupine Nevena pokazala su tako interes za ptice koje su svakodnevno obilazile oko vrtića. Razgledavajući enciklopedije i fotografije proučavala su kakvih sve ima ptica, kakvih su boja, kako žive, kako se hrane i drugo. Djeca su primijetila promjene u prirodi te kako više nema lišća na drveću. Uočila su kako se na granama okupljaju ptice i jedu sjemenke. Zajedno smo napravili hranilice sa sitnim zrnjem i stavili ih na granu drveta pod našim prozorom. Izradili smo i kućicu za ptice koju su djeca oslikala temperama. Uz improvizaciju lutkama na štapu ponavljali smo pjesmicu „Ljuti se vrapčić“. U dvorani smo  igrali pokretnu igru „Vrapčići u gnijezda“ koja se djeci svidjela te je sada žele ponavljati tijekom svakog boravka u dvorani.

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuela Pentek i Mateja Durbek, odgojiteljice srednja A skupine Nevena

Povratak